Technologia

iPad 3 legalne części: 2048×1536 9. 7 ” Wyświetlacz Retina

 

Można oczekiwać, że fałszywe zdjęcia zaczną pojawiać się niemal wszędzie, gdy coś nowego będzie
wydany. To samo stało się z nowym iPadem 3, który ma się ukazać na początku przyszłego miesiąca. Dzięki setkom innych zdjęć, które zostały wydane, nowy obraz również wyciekł i według doniesień są to wyświetlacze „Retina”o wysokiej rozdzielczości.

Mimo że raporty zostały zgłoszone jako takie, nie było potwierdzenia zarzutów.

Jednak MacRumors był w stanie uzyskać jeden z wyżej wymienionych wyświetlaczy i faktycznie zbadał go pod mikroskopem, aby sprawdzić, czy jest to wyświetlacz „Retina” o ultra wysokiej rozdzielczości, czy nie. Przewiń dalej, aby przeczytać o ekscytujących szczegółach!

Jesteśmy wdzięczni Macrumorom za wysiłek, jaki podjęli, aby odkryć tę tajemnicę. Zgodnie z uzyskanym obrazem wyświetlacz iPada 3 ma taki sam rozmiar jak na iPadzie 1 i iPadzie 2, co oznacza, że wyświetlacz iPada 3 wynosi 9. 7 ” po przekątnej, a tym samym wygląda jak stare wersje gołym okiem. MacRumors byli w stanie zobaczyć różnicę obecną na wyświetlaczu iPada 3 i iPada 2, porównując je pod mikroskopem. Zgodnie z ich ustaleniami, oba wyświetlacze różnią się od siebie, a piksele wyświetlacza iPada 3 wydają się być jedną czwartą wielkości tych widocznych na wyświetlaczu iPada 2.

Jeśli spojrzysz na obraz, możesz rozróżnić obecne w nim piksele składające się z czerwonych, zielonych i niebieskich elementów. Grupa 4 pikseli (2×2) na iPadzie 2 została przydzielona do porównania z tym samym obszarem na iPadzie 3. Po porównaniu widać, że ten sam klaster został zajęty przez 16 pikseli (4×4), co w rzeczywistości jest dwukrotnie wyższe niż rozdzielczość iPada 2 w obu kierunkach. Oznacza to, że ekran iPada 3 powinien prawdopodobnie mieć pełną rozdzielczość 2048×1536, a to dwa razy więcej niż rozdzielczość liniowa obecna w iPadzie 1 i iPadzie 2.

Być może będziemy musieli poczekać, aż Apple zaprezentuje iPada 3 7 marca. Plotka głosi również, że iPad 3 będzie wyposażony w nowy system A6 na chipie i obsługę LTE dla modeli z możliwością przesyłania danych przez sieć komórkową.